Články a média

Fenomén SAMI se ve velmi krátké době rozšířil do celého světa. Některé ze zajímavostí a mediálních článků nejenom ze zákulisí školy, ale i o našich instruktorech naleznete v krátkém ohlédnutí. 

 

Napsali o SAMI

Článků, kterých bylo na téma bojové školy SAMI napsáno, existuje neuvěřitelné množství. Některé se zabývají popisem některého stylu, osobou zakladatele Petera Weckaufa, nebo u nás pojednávají o hlavním instruktorovi SAMI Czechia Mariana Komrskovi.Postačí si některé z uvedených hesel zadat do prohlížeče a hned zjistíte, že jdou počty vyhledaných odkazů do tisíců. Pro rychlou orientaci, zde proto uvádíme spíše tématický mix některé z pravidelněji pořádaných akcí, které stojí za zvláštní připomenutí. 

Prostřednictvím hlavního instruktora Mariana Komrsky navázala SAMI trvalou spolupráci se Zásahovou jednotkou Jihomoravského kraje.

SAMI pořádá pravidelné speciální výcvikové semináře pro příslušníky ozbrojených sil, armády, policie, vězeňské služby nebo ochranné služby. 

V zahraničí prochází opakovaně výcvikem školy SAMI příslušníci nejenom rakouské KOBRY, ale i francouzské,  slovenské policie a řady dalších.

V reportáži tuzemské televize NOVA zazněla na téma speciálního výcviku našich ozbrojených jednotek reportáž opakovaně.

BUDOSHOW 

Účelem této akce je představit široké veřejnosti bojová umění ve svých mnoha podobách a formách. A to především ukázek jednotlivých stylů v podání špičkových oddílů i jednotlivců působících v naší republice i v zahraničí. Pravidelně zde prezentuje své umění i škola SAMI, která předvádí ukázky některého ze svých stylů. SAMI Czechia zastupuje na podobných akcích především hlavní instruktor Marian Komrska a jeho asistenti Marian Cintula a Lenka Krejčířová.

Ukázky různých stylů školy SAMI na každoroční přehlídce bojových umění BUDOSHOW.

Videa YouTube

Pokud do médií započítáme i kanál YouTube, je zřejmé, soudě podle počtu shlédnutí, že se umění školy SAMI těší celosvětově mimořádné oblibě. To dokazuje i řada získaných ocenění za počty zhlédnutých, nejen instruktážních videí. V důsledku vysoké popularity se našich setkání a kurzů účastní i spousty zajímavých lidí. Naposledy se společného cvičení zúčastnili i  zástupci Human Right Watch z Mexika.


 

Charitativní akce

Mezi pravidelně pořádané akce patří edukativní semináře, které jsou zvláště upravené pro potřeby škol (v minulosti například pro Fakultu sportovních studií Masarykovy Univerzity v Brně či jiných), patří sem i řada ryze charitativních projektů.  Škola SAMI Czechia prostřednictvím Mariana Komrsky a jeho studentů připravila i výuku sebeobrany speciálně vyvinutou pro zdravotně postižené na vozíčku.

Speciální charitativní semináře určené na výuku sebeobrany pro zdravotně postižené.

Výcvik speciálních jednotek

Velmi oblíbeným mediálním tématem je angažmá Mariana Komrsky a Petera Weckaufa v roli poradců a instruktorů různých typů ozbrojených složek. Díky svému umění získali oba status špičkových profesionálů, kteří jsou stále častěji zváni jako odborníci pro výcvik ozbrojených a speciálních jednotek v celé řadě zemí po celém světě. 

Tištěná média

Po celém světě se můžete setkat s velkým množstvím různých článků v novinách, specializovaných časopisech nebo odkazech v elektronické podobě, které se zabývají některým z umění školy SAMI nebo osobu Petera Weckaufa nebo Mariana Komrsky. Na ukázku zveřejňujeme jeden ze článků v českém vydání časopisu BUDO a popis některých technik v zahraničních vydáních.

Kontakt

Bauerova 321/5
603 00 Brno-střed – Pisárky
okres Brno-město, Jihomoravský kraj, Česko
Tel: +420 604 356 593
Email: info@samiczechia.cz

Sledujte nás

© Copyright SAMI Czechia